• 01
  • 02
  • javascript image slider
  • 04
1 2 3 4
css slideshow by WOWSlider.com v8.8

zif

     FAMILIA... gânduri, mulțumire și recunoștință! 

   Desenele, afișele, poeziile și compunerile prezentate de elevii Școlii Gimnaziale Șaroș - îndrumați de doamnele profesoare Chimșac Anca și Drăghiță Teona - au emoționat până la lacrimi cadrele didactice și invitații.

     Acești copii ne-au făcut să înțelegem că familia, pentru mulți dintre ei, nu este aceea clasică; ei sunt copii care fac parte din familii monoparentale, adoptive, compuse, extinse… Sunt copii care au vrut să își exprime recunoștința profundă față de cei care au luat locul părinților lor naturali: bunici, unchi și mătuși, părinți adoptivi. Au vrut să le mulțumească acestora că le-au oferit o familie și un cămin, pentru că “un cămin fără familie este o încăpere goală, așa cum o familie fără cămin este doar o adunătură de oameni”.

     Ei ne-au făcut să înțelegem că, să ai un loc pe care să îl numești “acasă” este un privilegiu și că adevărata fericire vine din lucrurile mici.

     Familia nu înseamnă întotdeauna legătura de sânge. Sunt toți acei oameni care fac parte din viața ta și tu din viața lor. Sunt cei care ar face totul să te vadă zâmbind și care te iubesc indiferent de situație! 

  

  • img1 (1)
  • img1 (4)
  • img1 (5)
  • img1_2
  • img1_3
  • zf

«Activități extrașcolare învățământ gimnazial»