• 01
  • 02
  • javascript image slider
  • 04
1 2 3 4
css slideshow by WOWSlider.com v8.8

     ZIP22

     Ziua Internațională a Poeziei a fost marcată, sub coordonarea doamnei profesor Chimșac Anca Monica, în colaborare cu domnul bibliotecar Ioan Florea, și de către elevii din gimnaziu, a structurii Șaroșu pe Târnave, din cadrul Liceului "Timotei Cipariu" Dumbrăveni.

     Activitatea, numită “Plătește cu o poezie”, a constat într-un recital de poezii și în realizarea de afișe. Elevii au compus poezii dedicate dascălilor lor, au recitat poezii scrise de marii poeți români și internaționali și au realizat planșe pentru a marca această zi care, nu întâmplător, coincide cu echinocțiul de primăvară, simbolizând renașterea, ieșirea la lumină, triumful forțelor vitale.

     Micii poeți și cei care au recitat și-au “plătit” un suc și o prăjitură, cu poeziile lor, și astfel, la sfârșitul activității, toți s-au bucurat de ceva dulce și de o atmosferă…de poezie.

 

  • zipsaros0
  • zipsaros1
  • zipsaros2
  • zipsaros3
  • zipsaros4
  • zipsaros5
  • zipsaros6

«Activități extrașcolare învățământ gimnazial»   

«Activități extrașcolare învățământ primar»