g

În luna decembrie, la Liceul "Timotei Cipariu" Dumbrăveni se întâmplă lucruri magice.

Spiritul Crăciunului cu farmecul său aparte se simte în fiecare colțişor, reușind să ne aducă mai aproape unii de alții, prin proiectele desfăşurate.

Unul dintre acestea este şi proiectul "Crăciun pentru Toți" desfăşurat astăzi, 15.12.2022 de către o parte din elevii claselor a XII-a cu susținerea elevilor din clasele V-XII. Proiectul a avut ca scop atragerea de fonduri pentru copiii aflați în dificultate din cl. I-IV, prin implicarea elevilor din cl. V-XII în activități cu finalitate filantropică.

Acest proiect face parte din Programul de Prevenire a Abandonului Şcolar, coordonat de către prof. cons. şcolar Bărdaş Iulia, Cjrae Sibiu.

• LTCD
  • LTCD_2